Birkinka - další klasika všech klasik

18. Listopad 2013
přidal
Birkinka - další klasika všech klasik

Birkinka je další z kabelek, které představují naprostou klasiku všech klasik. Zanedlouho jí bude třicet let a za ta léta se stala symbolem luxusu a elegance.

 

Bylo nebylo, kdysi v osmdesátých letech letěla známá herčka Jane Birkin z Londýna do Paříže a vedle ní (pochopitelně v první třídě) seděl také Jean Luis Dumas, tehdejší šéf firmy Hermes. Bohužel, milé Jane se všechny neocenitelné maličkosti z její kabelky vysypaly do uličky a tak si povzdechla, jak je pro ni těžké najít kabelku, kam by se vše vešlo. Kabelku praktickou na cesty, ale přitom dostatečně elegantní.

Birkinka pro Jane Birkin

A Jean Luis si vše velmi dobře zapamatoval a nezaváhal. Právě pro Jane Birkin vymyslel skvělou koženou tašku, která ji nadchla a kterou již neopustila. Právě proto se této tašce říká Birkin bag, neboli po našem Birkinka.

 Až po cestovní varianty

Jde o koženou tašku o několika různých velikostech - prodává se ve velikostech od 20 do 55 centimetrů. Největší modely jsou určené pro cestování. Je vyrobená vždy z kůže a v různých barevných odstínech. Taška se drží za dvě ucha, pásek přes rameno již nenabízí. Taška je také praktická - obsahuje totiž zámek, takže se vám do ní nikdo nepovolaný jen tak nedostane!

Luxus za luxusní cenu 

Luxusní zboží si žádá také luxusní cenu. V případě Birkinky pak počítejte s tím, že se jedná o superluxusní zboží, na které musejí dokonce i celebrity určitý čas čekat - jen tak, že dorazíte do obchodu, vyberete, zakoupite a jdete, si ji nepořídite!

Luxus na celá staletí

Birkinka je vyráběna vždy ručně, ty nejlevnější pořídíte za 7400 dolarů, ale můžete za ni dát i to samé, co třeba za dům - 100 000 dolarů. Jde však o kabelku, jejíž hodnota s věkem rozhodně stoupá!Spřátelené weby

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Kabelky doporučují:

Autokosmetika pro interiér i exteriér vašeho vozu.

E-rande vaše online rande zdarma.

Auto a Tuning - autopes hledá za vás.


Bytový textil v nejrůznějších vzorech a hlavně krásné záclony můžete objednávat v e-shopu DANTE.