Smysl recyklace

15. Červen 2020
přidal kotala
Smysl recyklace

Určitě jste nad tím několikrát přemýšleli, vyhazujeme papír, plasty a sklo do kontejnerů na recyklaci, ale co se s nimi děje? Má to nějaký smysl? Co se s těmi například plasty děje?

Výkup a recyklace plastů

Naše společnost EF Recycling je profesionální společnost, která se specializuje na výkup a recyklaci plastů. Vykupujeme více než 100 druhů plastů. Naším cílem je pomoci řešit ekologickou situaci, která se týká stále narůstajícímu využívání plastů a kovů a s tím spojeným nakládáním s jejich odpady.

Naší specializací je recyklace pomocí drcení a následné granulace.

Jak recyklace probíhá?

Recyklace plastů je přeměna starých, odpadních plastů na materiál, který můžeme znovu využít, časti v úplně jiné formě, než byl jeho původní stav.

Nejprve je nutné odpad roztřídit. Třídění probíhá manuálně, tím dojde k rozdělení plastového odpadu. Ten je následně drcen. Materiál, který drtíme, může být jakýkoliv, drtíme všechny druhy materiálů, třeba i zbytkové odstřiky z výroby apod.

Další částí recyklace je tzv. regranulace plastů do finálních výrobků. Regranulujeme materiály na linkách EREMA,  HDPE EVOH z automobilových nadrží a další.

Regranulát je poté využit pro další výrobu, která je vysoce ekologická a šetří přírodní zdroje. Regranuláty jsou pro mnoho firem výhodné i ekonomicky, je to levný materiál, který ušetří náklady. Pokud budete mít výrobek, který je vyrobený z plastového regranulátu, může Váš produkt nést označení „vyrobeno z recyklovatelného materiálu“. I tento produkt je možné poté opětovně recyklovat a tím se velmi sníží kromě nákladů také ekologická stopa pro naši zemi. Plastové regranuláty  mohou být v mnoha barevných kombinacích.

Recyklace plastů EF Recycling

Výkup kovů

Součástí naší činnosti, kromě výkupu, recyklace a granulace plastů také i výkup kovů – železných i neželezných. Následně spolupracujeme s přímými zpracovateli kovového odpadu, takže kovový odpad se dostane na správné místo, kde bude sloužit dál.

Odborné poradenství v oblasti odpadů

Naše společnost EF Recycling se zabývá také odborným odpadovým poradenstvím Pokud potřebujete poradit cokoliv v oblasti odpadového hospodářství, kontaktujte nás. Ať už se jedná o dopravu plastů i ostatního odpadu včetně nebezpečných odpadů, pak jakoukoli další poradenskou činnost, zavádění systémů ochrany životního prostředí, činnosti tzv. externího ekologa, zajištění činností bezpečnostního poradce, nebo třeba integrovaná prevence a omezování znečišťování prostředí. V případě jakýchkoli dotazů kontaktuje EF Recycling.



Kabelky doporučují:

Autokosmetika pro interiér i exteriér vašeho vozu.

E-rande vaše online rande zdarma.

Auto a Tuning - autopes hledá za vás.

Půjčovna generátorů ozonu v Praze. Poradíme s výběrem vhodného zařízení, zaškolíme. Dezinfikujte kancelář, byt nebo sklad efektivním způsobem - čištění ozonem. Ozón je 3000 krát účinnější než chlor. Cena od 490 Kč/den.

Potřebujete vhodné nářadí na zahradu? do dílny? Poradíme s pořízením vhodného nářadí. Poštovné nad 3 000Kč ZDARMA Ynaradi.cz


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!