Válenky - milujete je, nebo nenávidíte?

14. Listopad 2013
přidal
Válenky - milujete je, nebo nenávidíte?

Teploty klesají nebezpečně nízko, takže se  hlavně snažíme proti té strašně zimě ochránit. Jedny z nejteplejších bot, které si do mrazu můžeme obléci, jsou právě válenky, které  před několika lety zažily renesanci. A právě tato obuv vzbuzuje nemalé vášně - někteří je milují a druzí naprosto odmítají. 

Mají původ v Rusku a na Novém Zélandu

Původ těchto bot můžeme hledat na dvou místech ve světě - na Novém Zélandu a v Rusku. Zatímco obuv, která pochází z Novéo Zélandu  je vytvářená z ovčí kůže a rouna, ruské válenky jsou vyráběné z plsti. Z tohoto důvodu jsou také ruské válenky poněkud bez tvaru, více než novozélandské "Ugg boots". Současné moderní válenky, zvané také huculky se podobají spíše těm novozélandským.

 Dnes se vyrábějí často ze syntetiky 

Dnešní moderní válenky jsou většinou vyráběné ze syntetických materiálů. Právě proti pravým válenkám, které jsou vyráběné ne pouze z vlny, ale z celé ovčí kůže se před pár lety ve Spojených státech strhnul hotový poprask. Třeba taková Pamela Anderson si prý po pár letech nošení válenek teprve uvědomila, že ovce nebyli pouze ostříhány, ale že musely být kvůli jejím botám zabity a žádala, aby pravé válenky lidé bojkotovali. Na druhou stranu ani lékaři nevidínošení válenek příliš pozitivně, protože tato obuv nedává dostatečnou podporu kotníkům. 

Buď je nenávidíš, nebo miluješ! 

Válenky však někteří z nás nemohou ani cítit, tvrdí, že vypadají nežensky a příliš neotesaně. Na druhou stranu těch, kdo je milují, je také více než dost, což je vidět vždy, když udeří mrazy. Válenky se rozeběhnou ulicemi a vídat je můžeme až do prvních teplejších dnů. Spřátelené weby

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Kabelky doporučují:

Autokosmetika pro interiér i exteriér vašeho vozu.

E-rande vaše online rande zdarma.

Auto a Tuning - autopes hledá za vás.


Bytový textil v nejrůznějších vzorech a hlavně krásné záclony můžete objednávat v e-shopu DANTE.